Deník řidiče: SnowRunner slaví 20 milionů hráčů, RoadCraft vyhlíží Crawler Pack a podporu módů

28 dubna, 2026 0 komentářů

Ačkoliv byl duben pro komunitu populárních off-roadových simulátorů poměrně klidným měsícem, vývojáři ze studia Saber Interactive rozhodně neusnuli na vavřínech. Nejnovější komunitní update s názvem Driver’s Diary nám dává nahlédnout pod pokličku toho, co se chystá na květen a další měsíce napříč tituly SnowRunner, RoadCraft a nedávno vydaným Expeditions.

Jarní fotosoutěž pro celou komunitu

Než se vrhneme na novinky k jednotlivým hrám, vývojáři na svém oficiálním Discordu spustili jarní edici fotosoutěže. Úkolem hráčů je zachytit ty nejlepší jarní scenérie (slunce, zeleň, květiny) ve hrách SnowRunner, RoadCraft nebo Expeditions. Uzávěrka je 20. května a hraje se o herní klíče, případně DLC a Season Passy. Pozor, úprava fotek pomocí umělé inteligence je přísně zakázána.

SnowRunner slaví 6 let a 20 milionů hráčů!

Kdo by to byl řekl, že ultimátní simulátor bahna a těžké techniky s námi je už 6 let. SnowRunner si za tu dobu vybudoval naprosto oddanou komunitu a vývojáři se pochlubili neuvěřitelným milníkem – hru si zahrálo již 20 milionů hráčů. K příležitosti tohoto výročí probíhá na sociální síti X (dříve Twitter) speciální giveaway o klíče k základní hře i Year Passům napříč všemi platformami (s výjimkou Nintendo Switch).

Tím ale oslavy nekončí. Do hry míří Sezóna 18. Ačkoliv oficiální lokace zatím nebyla plně odhalena a tvůrci si pro komunitu připravili tematickou křížovku k jejímu rozluštění, padla zmínka o „skutečně rajském prostředí“. Pokud si chcete novou sezónu osahat už nyní, je k dispozici na Public Test Serveru (PTS) přes Epic Games Store pro všechny majitele základní hry.

RoadCraft: Odstranění pádů u AMD a blížící se Crawler Pack

Pozornost se upírá také na budovatelský spin-off RoadCraft. V prvé řadě vyšel Hotfix 6.3, který řeší kritický problém padání hry u majitelů grafických karet AMD s verzí ovladačů 26.1.1. Pády při spouštění či samotném hraní by tak měly být minulostí.

Největším tahákem pro RoadCraft je ovšem chystaný Crawler Pack. Ten nabral mírné zpoždění kvůli implementaci důležitých oprav týkajících se progrese, stability a uživatelského rozhraní (UI/UX). Nové datum vydání je stanoveno na 19. května. Balíček bude zdarma pro všechny majitele expanze Reclaim a přinese následující novou techniku:

  • Aramatsu Forester Neo
  • Greenway HT 500 (Dozer)
  • Tuz 303 „Karelian“ (Scout s radlicí)



Součástí updatu budou i zrezivělé varianty strojů Torque G175 a Dragline Demolisher, a také nový tutoriál pro Minuteman K370. Obsah si lze již nyní vyzkoušet na PTS verzi v rámci platformy Steam.

Podpora módů a novinka jménem Road Kings

Jednou z nejžádanějších funkcí pro RoadCraft je modifikace vozidel. Vývojáři potvrdili, že tato funkce dorazí „již brzy“ a bude plně podporována i v multiplayeru. Distribuci zajistí oficiální portál PROS a nově bude možné hrát v kooperaci i na modifikovaných mapách.

Na závěr tvůrci jen lehce připomněli, že ve spolupráci se Saber Interactive pracují na zbrusu novém titulu s názvem Road Kings. Ten se, na rozdíl od bahenních eskapád, zaměří mnohem více na tradiční jízdu po zpevněných silnicích. Více detailů o této hře tvůrci odhalili ve svém samostatném vývojářském deníku.



Zdroj: Oficiální oznámení na Steamu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *