Šéf Asetek SimSports o budoucnosti: „Převzetí je pozitivní krok“

28 května, 2026 0 komentářů

Dánský výrobce špičkového simracingového hardwaru, Asetek SimSports, se i nadále soustředí na inovace a posilování své pozice na trhu. Během nedávné výstavy SimRacing Expo v americkém Charlotte poskytl generální ředitel společnosti André Eriksen rozhovor portálu Traxion.GG, ve kterém nastínil budoucí plány této oblíbené značky.

Budoucnost Aseteku a situace na trhu

Eriksen se v krátkém vstupu dotkl aktuálního dění a budoucnosti samotného Aseteku v kontextu celého simracingového průmyslu. Zaujalo především jeho prohlášení, ve kterém označil probíhající „převzetí za pozitivní věc“. Ačkoliv původní zpráva neposkytuje hlubší detaily, v simracingové komunitě se aktuálně nejvíce skloňuje nedávné převzetí konkurenčního Fanatecu společností Corsair. Eriksenův pohled pravděpodobně naznačuje, že konsolidace trhu a vstup velkých hráčů může znamenat větší stabilitu a přilákat k celému segmentu virtuálního závodění mnohem více pozornosti.

Na kompletní detaily z rozhovoru a další plány výrobce populárních pedálů a direct drive základen (jako jsou modely Invicta, Forte či La Prima) si budeme muset počkat. Je ale zřejmé, že Asetek chce i v dynamicky se měnícím tržním prostředí nadále udávat technologické trendy.


Zdroj: Traxion / BoxThisLap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *